Takimet e Kryesisė sė Kuvendit

Mbledhja e Kryesisė

Kryesia e Kuvendit
E Marte, 17.04.2012 15:00
R e n d i i d i t ė s


1. Miratimi i Procesverbalit tė mbledhjeve tė Kryesisė, tė mbajtur mė 11 prill 2012,


2. Pėrgatitjet pėr mbledhjen plenare tė radhės:

1. Koha pėr deklarime jashtė rendit tė ditės,

2. Koha pėr pyetje parlamentare,

3. Miratimi i Procesverbalit tė mbledhjes sė mėparshme,

4. Shqyrtimi i parė i Projektligjit pėr pasurimin e miellit,

5. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit pėr administratėn
tatimore dhe procedurat,

6. Shqyrtimi i Raportit tė parė pėr zbatimin e Planit tė Veprimit tė Kuvendit tė
Kosovės pėr Integrim Evropian, pėr vitin 2012,

7. Shqyrtimi i Raportit vjetor tė Autoritetit tė Konkurrencės tė Kosovės, pėr vitin
2011,

8. Shqyrtimi i Raportit vjetor tė Organit Shqyrtues tė Prokurimit, pėr vitin 2011,

9. Shqyrtimi i Raportit vjetor tė Komisionit Rregullativ tė Prokurimit Publikė, pėr vitin 2011,

10. Shqyrtimi i Strategjisė dhe Planit tė veprimit kundėr korrupsionit, pėr vitin 2012-2016.

 

 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com