Lajmet e fundit

Mbledhja e Kryesisė sė Kuvendit tė Kosovės

E Hėnė, 30.09.2013
Kryesia e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės nė mbledhjen e sotme tė drejtuar nga dr. Jakup Krasniqi, kryetar i Kuvendit, ka vendosur qė seanca e papėrfunduar e javės sė shkuar tė vazhdohet tė mėrkurėn, mė 2 tetor 2013.
Nė kėtė vazhdim seance duhet tė ratifikohen nenet e Marrėveshjes Themeluese tė Bankės pėr Zhvillim tė Kėshillit tė Evropės dhe anėtarėsimin e Kosovės nė BZHKE ( pėr kalimin e sė cilės nevojiten vota mbėshtetėse e dy tė tretave tė deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės).
Do tė votohen edhe tri projektligje, pėr tė cilat ka pėrfunduar shqyrtimi nė Kuvend: Projektligji pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit nr. 03/L-222 pėr administratė tatimore dhe procedurat, tė ndryshuar dhe plotėsuar me Ligjin nr.04/L-102, Projektligji pėr mbikėqyrjen elektronike tė personave, tė cilėve u kufizohet lėvizja me vendim tė gjykatės ose tė panelit pėr lirim me kusht, si dhe miratimi pėrfundimtar i Projektligjit pėr inspektoratin e mjedisit, ujėrave, planifikimit hapėsinor dhe ndėrtimit.
Nė pėrfundim tė seancės pritet tė votohet Raporti i Komisionit pėr Drejta e Njeriut, Barazi Gjinore dhe Peticione pėr mbikėqyrjen e zbatimit tė Ligjit pėr barazi Gjinore,
Nė takimin e sotėm tė Kryesisė ėshtė ngritur shqetėsimi pėr mungesėn e shpeshtė tė kuorumit nė mbledhjet plenare , madje edhe kur shqyrtohen dhe votohen ēėshtje me rėndėsi tė pėrgjithshme pėr vendin. Kryetari i Kuvendit, Krasniqi, ka kėrkuar qė deputetėt e Kuvendit tė manifestojnė pėrgjegjėsi mė tė madhe pėr besimin pėrfaqėsues qė u ėshtė dhėnė.

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com