Ligjet mė tė reja tė miratuara nga Kuvendi

Evidenca e Ligjeve (PDF)U publikua: 22.08.2016

Ligjet mė tė reja tė miratuara nga Kuvendi

05/L-109Shpalo (PDF)

Ligji pėr plotėsimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.05/L-071 pėr Buxhetin e Republikės sė Kosovės pėr vitin 2016

Vėrejtje: Ligji ėshtė miratuar nė Kuvend me 14.07.2016, kurse ėshtė shpallur me Dekretin e Presidentit tė Republikės sė Kosovės nr.DL-027-2016, Datė 27.07.2016

U miratua nga Kuvendi:
14.07.2016
Ėshtė shpallur me Dekretin e
Presidentit tė Republikės sė Kosovės:
27.07.2016
05/L-108Shpalo (PDF)

Ligji pėr plotėsimin dhe ndryshimin e ligjit nr.03/L-049 pėr financat e pushtetit lokal

Vėrejtje: Ligji ėshtė miratuar nė Kuvend me 14.07.2016, kurse ėshtė shpallur me Dekretin e Presidentit tė Republikės sė Kosovės nr.DL-028-2016, Datė 27.07.2016

U miratua nga Kuvendi:
14.07.2016
Ėshtė shpallur me Dekretin e
Presidentit tė Republikės sė Kosovės:
27.07.2016
05/L-107Shpalo (PDF)

Ligji pėr ratifikimin e Marrėveshjes pėr hua ndėrmjet KfW Frankfurt am Main dhe Qeverisė sė Republikės sė Kosovės pėr Programin "Masat e efiēiencės sė energjisė nė ndėrtesat

Vėrejtje: Ligji ėshtė miratuar nė Kuvend me 14.07.2016, kurse ėshtė shpallur me Dekretin e Presidentit tė Republikės sė Kosovės nr.DL-029-2016, Datė 27.07.2016

U miratua nga Kuvendi:
14.07.2016
Ėshtė shpallur me Dekretin e
Presidentit tė Republikės sė Kosovės:
27.07.2016
05/L-103Shpalo (PDF)

Ligji pėr ndryshimin dhe plotėsimin e ligjeve qė ndėrlidhen me mandatin e Misionit tė Bashkimit Evropian pėr sundim tė ligjit nė Republikėn e Kosovės

Vėrejtje: Ligji ėshtė miratuar nė Kuvend me 17.06.2016, kurse ėshtė shpallur me Dekretin e Presidentit tė Republikės sė Kosovės nr.DL-021-2016, Datė 29.06.2016

U miratua nga Kuvendi:
17.06.2016
Ėshtė shpallur me Dekretin e
Presidentit tė Republikės sė Kosovės:
29.06.2016
05/L-102Shpalo (PDF)

Ligji pėr ratifikimin e Marrėveshjes ndėrkombėtare nė mes tė Republikės sė Kosovės dhe Bashkimit Evropian mbi Misionin e Bashkimit Evropian pėr sundimin e ligjit nė Kosovė

Vėrejtje: Ligji ėshtė miratuar nė Kuvend me 17.06.2016, kurse ėshtė shpallur me Dekretin e Presidentit tė Republikės sė Kosovės nr.DL-020-2016, Datė 29.06.2016

U miratua nga Kuvendi:
17.06.2016
Ėshtė shpallur me Dekretin e
Presidentit tė Republikės sė Kosovės:
29.06.2016
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com