Komisioni pėr Punė tė Brendshme, Siguri dhe Mbikėqyrjen e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės

  • E Mėrkure, 29.01.2014 10:00
  • Mbledhja e komisionit Salla: S-II
  •  

Rendi i ditės


1. Miratimi i rendit tė ditės;
2. Miratimi i Procesverbalit tė mbledhjes sė Komisionit tė mbajtur mė 21.01.2014;
3. Shqyrtimi i Raportit Vjetor tė FSK-sė pėr vitin 2013- Raportim i Komandantit tė FSK-sė, Gjenerallejtėnant-Kadri Kastrati;
4. Shqyrtimi i planit tė punės sė Komisionit pėr vitin 2014;
5. Tė ndryshme.

 

Procesverbali
  • E Marte, 21.01.2014 11:00
  • Mbledhje e komisionit Salla: S-I
  •  

       Rendi i ditės:


1. Miratimi i rendit tė ditės;
2. Miratimi i Procesverbaleve tė mbledhjes sė Komisionit tė mbajtur mė 17.12.2013 dhe 24.12.2013;
3. Shqyrtimi i Raportit tė Punės sė Komisionit pėr vitin 2013;
4. Shqyrtimi nė parim i Projektligjit nr. 04/L-242 pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit pėr pajisje me armė, municion dhe pajisje pėrkatėse tė sigurisė pėr institucionet e autorizuara shtetėrore pėr siguri
5. Shqyrtimi nė Parim i Projektligjit nr. 04 L-248 pėr ratifikimin e marrėveshjes pėr Statusin e anėtarėve tė Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Forcės sė Sigurisė sė Republikės sė Kosovės gjatė qėndrimit tė tyre tė pėrkohshėm nė territorin e shteteve respektive.
6. Shqyrtimi nė Parim i Projektligjit nr. 04 L-241 pėr Armė.
7. Tė ndryshme.

Procesverbali
Procesverbalet dhe transkripta   Raportet   Amandamentet e Projektligjeve   Tė tjera  

Kontaktet

 
Nur Ēeku Pozita: Kordinator i Komisionit Email-i: nur.ceku@assembly-kosova.org Telefoni: 038/211-324 ext. 10 603
 
 
Haxhi Xhemajli Pozita: Zyrtar i larte i fushes/analist Email-i: haxhi.xhemajli@assembly-kosova.org Telefoni: 038 211 365 ext. 10 614