Agjencionet e pavarura

LISTA E INSTITUCIONEVE DHE AGJENCIONEVE TĖ PAVARURA, PERSONAT DHE ADRESAT PĖR KONTAKTE

1. AGJENCIA KOSOVARE  
PĖR PRIVATIZIM

www.pak-ks.org

Arben LIMANI,
DREJTOR I SEKRETARISĖ EKZEKUTIVE

Tel.+381(0)38 500 400 ext.1229
Email: arben.limani@pak-ks.org
Rr. “ILIR KONUSHEFCI”, nr.8
1000 Prishtinė

2.

AGJENCIA KOSOVARE
PĖR KRAHASIM DHE VERIFIKIM TĖ PRONĖS –
BORDI MBIKĖQYRĖS

www.kpaonline.org

Arian KRASNIQI, 
ZYRTAR PĖR INFORMIM

Tel.   +381(0) 38 249  918 ext.122
Mob.: + 377 (0) 44 300  045

Email:arian.krasniqi@kpaonline.org

3.

AGJENCIA KOSOVARE
PĖR KRAHASIM DHE VERIFIKIM TĖ PRONĖS –
SEKRETARIATI  EKZEKUTIV

Nėpėrmes, Arian KRASNIQIT

4.

AGJENCIA KOSOVARE
PĖR KRAHASIM DHE VERIFIKIM TĖ PRONĖS -  KOMISIONI PĖR
KĖRKESA  PRONĖSORE

Nėpėrmes, Arian KRASNIQIT

5.

AGJENCIA KUNDĖR
KORRUPSIONIT

www.akk-ks.org

Shaip HAVOLLI, DREJTOR

Tel.   +381(0) 38 518  987
Mob. + 377 (0) 44 505 063
Email: shaip.havolli@rks-gov.net
RR. “Nazmi Gafurri “, nr. 31
Prishtina, 10000 Kosovo

6.

AGJENCIA PĖR
MENAXHIMIN
E KOMPLEKSEVE
MEMORIALE TĖ KOSOVĖS

Adnan ELSHANI

Tel.  +381(0)38 200 10 801
Mob: +377 44 303 803             Email:adnan.elshani@rks-gov.net

Adresa: Rruga “Zenel Salihu” Ish Gjykata Themelore - Prishtinė.

 

 

7.

AGJENCIA SHTETĖRORE   PĖR  MBROTJEN E TĖ DHĖNAVE PERSONALE

www.amdp-rks.org

Jeton ARIFI,
DREJTOR/DEPARTAMENTI I FINANCAVE/  SHĖRBIMEVE TĖ PĖRGJITHSHME

Tel. +381(0)38 200 62  961
Mob.+ 377 (0) 44  254  785
Email: jeton.arifi@rks-gov.net

 

8.

AUTORITETI
RREGULLATIV I
HEKURUDHAVE TĖ KOSOVĖS

www.arh-ks.org

 Murtez ZEKOLLI,

KRYESUES I DEPARTAMENTIT TĖ ADMINISTRATĖS

Tel. + 381 (0) 38 220 040 ext.116 

Email: Murtez.zekolli@arh-ks.org

 

9.

AUTORITETI I
AVIACIONIT CIVIL

www.caa-ks.org

Sala AHMETI,
DEJTOR I SEKRETARISĖ EKZEKUTIVE

Tel.+381(0)38 248 629 lok. 121
Email: sala.ahmeti@caa-ks.org

 

10.

AVOKATI I POPULLIT

www.ombudspersonkosovo.org

Basri BERISHA,
ZĖVENDĖSAVOKAT I POPULLIT

Tel.+381(0)38 223  783 ose 782
Mob.+ 377 (0) 44 274  508
Email: bberisha@ombudspersonkosovo.org

 

11.

AUTORITETI RREGULLATIV
PĖR KOMUNIKIME
ELEKTRONIKE -POSTARE

www.arkep-rks.org

 Irena MAHMUTI-BRYMA

Sekretare e Zyrės se Kryetarit tė Bordit

Tel: +381 (0) 38 212 345

Mujo Ulqinaku str. No. 7, 10000, Prishtina/Kosova

Email: irena.bryma@arkep-rks.org  

   

 

12.

AGJENCIA PĖR 
MBROTJEN  E MJEDISIT

 

13.

BANKA QENDRORE
E KOSOVĖS

www.bqk-kos.org

Skender KLLOKOQI,
SEKRETAR

Tel.+381(0)38 222 055 ext.103
Email: skenderkllokoqi@bqk-kos.org

14.

BORDI I RTK-SĖ

www.rtklive.com

Fahredin SHEHU,
ADMINISTRATOR, PĖRKTHYES I BORDIT TĖ RTK-SĖ

Tel.+381(0)38 242 273 ext.121
Mob. + 377 (0) 44 255  091
Email: fahredinshehu@rtklive.com

 

15.

BORDI PĖR ANKESA
I MEDIAVE

www.kpm-ks.org

 Abdyl HYSENI,

KRYETAR I BORDIT

Tel.  +381 (0) 38 245 031

 Mob. 049 732 275

abdyl.hyseni@kpm-ks.org

 

16.

KĖSHILLI PĖR NDIHMĖ
JURIDIKE FALAS

www.knj-rks.org

Daut MORINA ,
Drejtor i Administratės Qendrore

Tel. +381(0)38 200 18 943
Email: daut.morina@rks-gov.net
Adr: Rr."Zenel Salihu" nr 30, Prishtinė

 

17.

KĖSHILLI GJYQĖSOR I KOSOVĖS

www.kgjk-ks.org

Astrit HOTI, 
DREJTORIT TĖ DEPARTAMENTIT LIGJOR

Tel.  + 038  2 00  17 43 6 
Mob.+ 377 (0) 44 36 55 47
Email: astrit.hoti@rks-gov.net

 

18.

INSTITUTI GJYQĖSOR I KOSOVĖS

www.igjk.rks-gov.net

Vjollca GASHI,
ZYRTARE E LARTĖ EKZEKUTIVE

Tel.+381(0)38 200 18 660
Mob.+ 377 (0) 44 749 809
Email: vjollca.gashi@rks -gov.net
Rr. “Muharrem Fejza” Prishtinė

 

19.

KĖSHILLI I KOSOVĖS PĖR
TRASHĖGIMI KULTURORE

Isuf KOCI,

U.d. i udhėheqėsit ekzekutiv

 Isuf.koci@rksgov.net;isufkoci@hotmail.com

038-200-10-932; 038-200-10-937;

Mob. + 377 (0) 44 668  476

 

20.

KOMISIONI I PAVARUR
PĖR MEDIA

www.kpm-ks.org

Fikrete  ĒOĒAJ,
ZYRTARE PĖR MARDHĖNIE ME PUBLIKUN

Tel. + 381(0)38 245  031
Mob.+ 386 (0) 49 732 478
Email: fikrete.cocaj@kpm-ks.org

 

21.

KOMISIONI RREGULLATIV
I PROKURIMIT

www.krpp.rks-gov.net

Pranvera KRASNIQI,
ZYRTARE E LARTĖ PĖR PERSONEL

Tel. +381(0)38 213 797
Lok: 100 - 31

Email: pranvera.krasniqi@rks-gov.net

22.

KOMISIONI I PAVARUR
PĖR MINIERA DHE
MINERALE

www.kosovo-mining.org

Ramiz KRASNIQI,

DREJTOR,

Komisioni i Pavarur pėr Miniera dhe Minerale

Mob: +377 (0) 44 140 708

Tel:   +381 (0) 240 252 ext 228

Fax:  +381 (0) 245 844

Email: rkrasniqi@kosovo-mining.org

 

 

23.

KOMISIONI KOSOVAR I KONKURENCĖS

www.akk.rks-gov.net

Avdyl KRASNIQI,
SEKRETAR

Tel.  +381(0) 38 10 929
Mob. + 377 (0) 44 170 755

 

24.

KĖSHILLI KOMBĖTAR
I SHKENCĖS

 
25.

KOMISIONI QENDROR
I ZGJEDHJEVE

www.kqz-ks.org

Enisa BASHA,
ASISTENTE E KRYESHEFIT EKZEKUTIV

Tel.+381(0) 38 211  337
 Lokal : 81 001

 

26.

GJYKATA KUSHTETUESE
E KOSOVĖS

www.gjk-ks.org

Tel. +381(0) 38 220 103

 

27.

KĖSHILLI  I  PAVARUR
MBIKQYRĖS PĖR SHĖRBIMIN
CIVIL TĖ KOSOVĖS

www.kpmshc.rks-gov.net

Miran ZENELI,
DREJTOR EKZEKUTIV I SEKRETARIATIT TĖ KĖSHILLIT TĖ PAVARUR MBIKQYRĖS PĖR SHĖRBIMIN CIVIL TĖ KOSOVĖS

Tel.  +381(0)38 212 040
Mob. + 377 (0) 44 366 973
Email:miran.zeneli@ks-gov.net

 

28.

ORGANI SHQYRTUES
I PROKURIMIT -PUBLIK

www.oshp@rks-gov.net

Arta BERISHA,
MENAXHERE E PERSONELIT

Tel fix.+381(0)38 212 360
 Lokal : 10 927
Email: arta.s.berisha@rks-gov.net

Rruga " Migjeni" ish-Ndėrtesa e Bankės sė Lubjanės, kati -V-tė.

 

29.

TRUSTI I KURSIMEVE PENSIONALE

www.trusti.org

Agron KRASNIQI,
ZĖVENDĖSDREJTOR

Tel.fix +381(0)38 244 341 ext.301
Email: agron.krasniqi@trusti.org

 

30.

ZYRA KOMBĖTARE E AUDITIMIT

www.oag-rks.org

Qendresa MULAJ,

KABININETI I AUDITORIT TĖ PĖRGJITHSHĖM
Tel. fikx + 381 (0)38 60 60 04 ext: 10 12

Mob. + 377 (0)45 109 000 (mobil)

Rr. Musine Kokalari, 87

10000 Prishtina, Kosova

31.

ZYRA E RREGULLATORIT
PĖR ENERGJI

www.ero-ks.org

Adelina MURTEZAJI BAJRAMI,
ZYRTARE PĖR MARDHĖNIE ME PUBLIKUN

Tel.+381(0)38 247 615  ext.101
Email: adelina.murtezaj@ero-ks.org

 

32.

AUTORITETI  RREGULLATOR PĖR SHĖRBIMET E UJIT

www.arru-rks.org

Lule ALIU,
ZYRTARE PĖR MARDHĖNIE ME PUBLIKUN

Tel.+381(0)38 249 165 ext.101
Mob. + 377 (0) 44 384 857

 

33.

KOMISIONI SHQYRTUES 
I  AUTORITETIT
RREGULLATOR PĖR
SHĖRBIMET E UJIT
www.arru-rks.org

Arsim RASHITI, 
KRYESUES I KOMISIONIT SHQYRTUES TĖ AUTORITETIT RREGULLATOR PĖR SHĖRBIMET E UJIT

Tel. +381(0) 38 245 031 

Mob. + 377 (0) 44 987 870 

Email:arsim.r.rashiti@gmail.com 

 

 

34.

KOMISIONI QENDROR
PĖR REGJISTRIMIN E POPULLĖSISĖ, EKONOMIVE FAMILJARE DHE
TĖ BANESAVE

 

35.

KOMISIONI PĖR DHĖNIEN E PROVIMIT TĖ JURISPRUDENCĖS

www.md-ks.org 

Elbasan DERVISHAJ,
SEKRETAR

Tel. +381 (0) 38 200 18 233
Email: elbasan.dervishaj@rks-gov.net

 


36. KĖSHILLI PROKURORIAL I KOSOVĖS

www.psh-ks.net

Lindita MEMETI,
ADMINSTRATORE

Tel. + 381 (0) 38 200 18 820
Mob. + 377 (0) 44 816 400
Email: Lindita.memeti@rks-psh.org

 37.

KOSTT- OPERATOR SISTEMI TRANSMISIONI DHE TREGU

 www.kostt.com

Visar HOXHA, SEKRETAR I KOMPANISĖ

Tel.fix +381 (0) 038 501 301 169 Mob.+377 (0)44 308 830

Email : visarhoxha@kosst.com

 

 

 

 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com