Kabineti i Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės

Kabineti i Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės
  1. Mehmet Hajrizi, Shef i Kabinetit
  2. Bilall Sherifi, Kėshilltar i Lartė Politik
  3. Ismet Hajrullahu, Kėshilltar pėr Informim
  4. Eshref Vishi, Kėshilltar Ligjor
  5. Skender Reēica, Kėshilltar pėr Protokoll dhe Marrėdhėnie Ndėrkombėtare
  6. Izet Ibrahimi , Kėshilltar pėr Ekonomi

Zyra e kryetarit
  1. Lumnije Berisha, Menaxhere e zyrės