Transkriptet

  Seanca Plenare

  E Marte, 20.12.2011 10:00
  R e n d i i d i t ė s

  1. Koha pėr deklarime jashtė rendit tė ditės,
  2. Koha pėr pyetje parlamentare,
  3. Miratimi i Procesverbalit tė mbledhjes sė mėparshme,
  4. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr Buxhetin e Republikės sė Kosovės, pėr vitin 2012,
  5. Shqyrtimi i parė i Projektligjit pėr Qendrėn Historike tė Prizrenit (nga seanca e kaluar),
  6. Shqyrtimi i parė i Projektligjit pėr bujqėsi organike,
  7. Shqyrtimi i parė i Projektligjit pėr arkivat,
  8. Shqyrtimi i parė i Projektligjit pėr parkun kombėtar "Sharri",
  9. Shqyrtimi i parė i Projektligjit pėr parkun kombėtar "Bjeshkėt e Nemuna",
  10. Shqyrtimi i parė i Projektligjit pėr deminimin humanitar,
  11. Shqyrtimi i parė i Projektkodit penal tė Republikės sė Kosovės,
  12. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit pėr financimin e
  subjekteve politike,
  13. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr ndihmė juridike falas,
  14. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr tė huajt,
  15. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr azilin,
  16. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr sigurinė e pėrgjithshme tė produkteve,
  17. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr Qeverinė e Republikės sė Kosovės,
  18. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr dhėnien e dekoratave nga Presidenti i Republikės sė Kosovės,
  19. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr organizmat e modifikuar gjenetikisht,
  20. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr shitjen e banesave pėr tė cilat ekziston e drejta banesore,
  21. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr kontrollin dhe mbikėqyrjen e kufirit shtetėror,
  22. Shqyrtimi i dytė i Projektligjit pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit pėr sportin,
  23. Shqyrtimi i Raportit tė Komisionit pėr Bujqėsi, Pylltari, Zhvillim Rural dhe Mjedis e
  Planifikim Hapėsinor pėr mbikėqyrjen e zbatimit tė Ligjit pėr tokėn bujqėsore,
  24. Shqyrtimi i Raportit tė Komisionit pėr tė Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona tė
  Pagjetur dhe Peticione pėr mbikėqyrjen e zbatimit tė Ligjit pėr liritė fetare nė Kosovė,
  25. Shqyrtimi i Raportit tė Komisionit pėr Legjislacion dhe Gjyqėsi
  pėr mbikėqyrjen e zbatimit tė Ligjit pėr administrimin e pasurisė sė sekuestruar ose tė konfiskuar,
  26. Shqyrtimi i Raportit tė dytė pėr zbatimin e Planit tė veprimit tė Kuvendit tė Kosovės pėr integrime
  evropiane, pėr vitin 2011,
  27. Shqyrtimi i Planit tė veprimit tė Kuvendit tė Kosovės pėr integrime evropiane, pėr vitin 2012,
  28. Shqyrtimi i Rekomandimit tė Komisionit pėr Legjislacion dhe Gjyqėsi pėr emėrimin e anėtarėve tė
  Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės,
  29. Shqyrtimi i Strategjisė minerare tė Republikės sė Kosovės pėr periudhėn 2012-2025.

   

  ProcesverbaliTranskripti

  Votimi elektronik

  pika 4
  pika 5
  pika 6
  pika 7
  pika 8
  pika 9
  pika 10
  pika 11
  pika 12
  pika 14
  pika 15
  pika 16
  pika 18
  pika 20
  pika 21
  pika 22
  pika 23
  pika 24
  pika 25
  pika 26
  pika 27
  pika 28
  pika 29
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com