Arkivi

Periudha e tretė Legjislative (13.12.2007 - 03.11.2010)

Bujar Dugolli

Bujar Dugolli

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės

  Partia

  Tė dhėna personale

  • I lindur mė 30.10.1969 nė Nekoc-Gllogoc
  • i martuar, 2 fėmijė

  Arsimimi

  • Doktor i shkencave tė historisė

  Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

  • Ministėr nė Qeverinė e Pėrkohshme tė Kosovės-1999-2000, deputet i Kuvendit tė Kosovės-2001, ministėr nė Qeverinė e Kosovės-2004-2008, profesor i Universitetit tė Prishtinės nga viti 2000, kryetar i Unionit tė Pavarur tė Studentėve tė UP-sė-1997-1999, anėtar i Senatit tė Universitetit tė Prishtinės 1996-1999.
  • Ka botuar dy monografi shkencore dhe pesėmbėdhjetė punime shkencore tė fushės sė historisė, ekonomisė dhe diplomacisė nė revistat shkencore nė vend dhe jashtė vendit.

  Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

  • Anglisht, Serbisht

  Adresa

  • Prishtinė
   

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com