Lajmet e fundit

Kryeparlamentari Krasniqi ngushėlloi homologen Topalli

E Hėnė, 21.05.2012
E nderuara Zonja Kryetare,


Me keqardhje dhe dhembje tė thellė mėsuam lajmin pėr aksidentin tragjik nė Himarė, ku humbėn jetėn njė numėr studentėsh tė Universitetit "Aleksandėr Xhuvani" tė Elbasanit.

Duke ndarė dhembjen bashkė me Ju shkėlqesi, me lejoni qė nė emėr tė Kuvendit dhe tė popullit tė Kosovės, si dhe nė emrin tim, tė shpreh ngushėllimet mė tė sinqerta dhe dhembjen e thellė pėr familjarėt qė humbėn mė tė dashurit e tyre sot nė Himarė, ndėrsa studentėve tė plagosur u uroj shėrim sa mė tė shpejtė.

Duke ju siguruar se institucionet dhe populli i Kosovės e kanė pėrjetuar rėndė kėtė tragjedi ju shpreh edhe njėherė solidaritetin njerėzor dhe institucional.

 

Kryeparlamentari Krasniqi ngushëlloi homologen Topalli
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com