Lajmet e fundit

Nga mbledhja e Komisionit pėr Buxhet dhe Financa

E Marte, 21.02.2012
Komisioni pėr Buxhet dhe Financa i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, i kryesuar nga Safete Hadėrgjonaj, kryetare e komisionit, ka shqyrtuar dhe pėrkrahur sot amendamentet pėr dy projektligje, tė propozuara nga grupet punuese tė komisionit.

Nė emėr tė grupit punues pėr amendamentimin e Projektligjit pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit pėr Administratėn Tatimore dhe procedurat, kryetarja Hadėrgjonaj prezantoi amendamentet e pėrgatitura. Pas shqyrtimit njė pėr njė tė tyre, komisioni i pėrkrahu ato dhe projektligji nė tėrėsi u procedua tutje nė Kuvend.

Amendamentet e grupit punues pėr Projektligjin pėr lojėrat e fatit, ndėrkaq, i prezantoi kryesuesja e kėtij grupi, deputetja Hykmete Bajrami. Komisioni shqyrtoi secilin amendament veē e veē dhe pas njė diskutimi pėrmbajtėsor, me disa ndryshime, i pėrkrahu ato. U pėrkrahėn, gjithashtu, edhe disa propozim-amendamente tė deputetit Shaip Muja.

Nė kėtė mbledhje, komisioni formoi njė grup punues pėr mbikėqyrjen e zbatimit tė Ligjit pėr parandalimin e pastrimit tė parasė dhe parandalimin e financimit tė terrorizmit, si dhe njė grup tjetėr pėr shqyrtimin e Projektligjit pėr ndryshim-plotėsimin e Ligjit pėr tatimin nė vlerėn e shtuar.

Nga mbledhja e Komisionit për Buxhet dhe Financa
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com