Lajmet e fundit

Nga mbledhja e Komisionit pėr Bujqėsi...

E Hėnė, 16.01.2012
Komisioni pėr Bujqėsi, Pylltari, Zhvillim Rural dhe Mjedis e Planifikim Hapėsinor, edhe nė mbledhjen e sotme vijoi sė shqyrtuari Projektligjin pėr Qendrėn Historike tė Prizrenit. Nė kėtė mbledhje, nė tė cilėn ishte i pranishėm edhe ministri i Ministrisė sė Ambientit dhe Planifikimit Hapėsinor (MAPH), Dardan Gashi, anėtari i Komisionit, Liburn Aliu (VV), fillimisht propozoi qė pėr amendamentimin e mėtutjeshėm tė Projektligjit tė angazhohen ekspertė ndėrkombėtarė. Nga ana tjetėr, kėtė propozim tė deputetit Aliu, e kundėrshtoi ministri Gashi duke e vlerėsuar tė befasishėm, pėr faktin se nė mbledhjen e kaluar Komisioni harmonizoi qėndrimet dhe formuloi disa amendamente. Pas kėsaj, kryetari i Komisionit, Nait Hasani, propozoi njė pauzė pėr konsultim, pas sė cilės Komisioni vendosi tė vazhdojė me amendamentimin e Projektligjit.

Nė vijim tė mbledhjes, anėtarėt e Komisionit arritėn tė harmonizojnė qėndrimet dhe tė formulojnė disa amendamente.

Nga mbledhja e Komisionit për Bujqësi...
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com