Lajmet e fundit

Kryekuvendari Krasniqi u nis pėr vizitė nė Shqipėri

E Hėnė, 16.01.2012
Delegacioni parlamentar i Kosovės, i kryesuar nga dr. Jakup Krasniqi, u nis sot pėr njė vizitė nė Shqipėri. Delegacioni udhėton nė Tiranė pėr tė marrė pjesė nė hapjen e aktiviteteve nė kuadėr tė veprimtarive pėr 100- vjetorin e Pavarėsisė sė Shqipėrisė. Kuvendi i Republikės sė Shqipėrisė, mė 17 janar 2012, do tė organizojė, nė sallėn e seancave plenare, ēeljen e veprimtarive tė tij nė kuadėr tė kėtij pėrvjetori.

Kryetarja e Kuvendit tė Shqipėrisė, Jozefina Topalli, ka ftuar, nė kėtė ngjarje tė rėndėsishme kombėtare, kryetarin e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, dr. Jakup Krasniqi, si dhe dy nėnkryetarėt e Kuvendit, Xhavit Haliti e Sabri Hamiti.

Nė delegacionin parlamentar tė Kosovės marrin pjesė edhe deputetėt: Adem Grabovci, Flora Brovina, Teuta Sahaqija dhe Ahmet Isufi, si dhe kėshilltarėt e kryeparlamentarit Krasniqi, Ismet Hajrullahu dhe Skėnder Reēica.

 

Kryekuvendari Krasniqi u nis për  vizitë në Shqipëri
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com