Administrata

1. Administrata e Kuvendit, nėn autoritetin e Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Kuvendit (mė tej i referuar si Sekretar), ofron shėrbime profesionale, teknike, administrative si dhe shėrbime tė tjera mbėshtetėse tė nevojshme pėr Kuvendin dhe organet e tij;

2. Administrata e Kuvendit pėrbėhet nga shėrbyes civilė, pėrfshirė Sekretarin e Kuvendit si nėpunėsin kryesor tė Administratės, tė cilėt i pėrmbushin detyrat e punės sipas autorizimeve dhe pėrgjegjėsive tė pėrcaktuara me kėtė rregullore;

3. Shėrbyesit civilė tė Administratės sė Kuvendit kryejnė detyrat e tyre nė bazė profesionale pa pėrkatėsi politike tė shprehur pėrmes ndonjė aktiviteti tė kryer gjatė punės sė tyre, duke respektuar parimet e profesionalizmit, fshehtėsisė, integritetit, paanėsisė dhe besueshmėrisė;

4. Stafi i veēantė mbėshtetės politik punėsohet pėr tė mbėshtetur punėn politike, veēanėrisht tė anėtarėve tė Kryesisė. Administrimi teknik i punėsimit tė tyre sigurohet pėrmes Administratės sė Kuvendit, por ata nuk llogariten si pjesė e shėrbimit civil tė Administratės sė Kuvendit. Statusi i stafit tė veēantė politik rregullohet nga njė akt pėrkatės i Kryesisė.

 

 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com