Fjalimet e Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės

 • E Enjte, 27.10.2016

  Fjalimi i kryetarit, KADRI VESELI nė seancėn e jashtėzakonshme pėr vlerat e UĒK-sė

  lexo mė shumė

 • E Enjte, 15.09.2016

  Fjalimi i Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, nė shėnimin e Ditės Ndėrkombėtare tė Demokracisė

  lexo mė shumė

 • E Premte, 17.06.2016

  Fjalimi i kryetarit tė Kuvendit, Kadri Veseli, nė ceremoninė e vėnies sė gurthemelit tė shtatores sė Ukshin Hotit, nė Prizren

  lexo mė shumė

 • E Premte, 10.06.2016

  Fjalimi i Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, nė Universitetin e Sofjes - Dega e Ballkanistikės

  lexo mė shumė

 • E Enjte, 02.06.2016

  Fjalim i mbajtur nė Konferencėn “Interfaith Kosovo”, mė 2 Qershor 2016

  Koha t’u tregojmė ekstremistėve se religjionet janė vlerė e jona, e jo instrument i tyre lexo mė shumė

 • E Enjte, 05.05.2016

  Fjalimi i kryetarit Kadri Veseli, nė seancėn e sotme solemne tė Kuvendit, me rastin e vizitės sė Pėrfaqėsueses sė Lartė tė BE-sė, znj. Federika Mogerini

  lexo mė shumė

 • E Hėnė, 28.03.2016

  Fjalė rasti nė pėrkujtim tė dėshmorėve, martirėve dhe viktimave tė Izbicės, tė mbajtur nė Izbicė, mė 28 Mars 2016

  lexo mė shumė

 • E Premte, 18.03.2016

  Fjalė rasti e mbajtur nė Konferencėn ndėrkombėtare dedikuar antisemitizmit nė Berlin, mė 14 dhe 15 Mars 2016

  lexo mė shumė

 • E Marte, 08.03.2016

  Fjalė rasti pėr nder tė 8 Marsit, Ditės sė grave, nė ambientet e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės

  lexo mė shumė

 • E Mėrkure, 27.01.2016

  Fjalė rasti e kryetarit tė Kuvendit, Kadri Veseli, mbajtur nė Prishtinė, me rastin e shėnimit tė Ditės sė Holokaustit

  lexo mė shumė

 • E Premte, 15.01.2016

  Fjalė e rastit, nė shėnimin e 17- vjetorit tė Masakrės sė Reēakut

  lexo mė shumė

 • E Premte, 18.12.2015

  Fjalim i kryetarit Kadri Veseli, nė ceremoninė e shėnimit tė 40-vjetorit tė themelimit tė Akademisė sė Shkencave dhe tė Arteve tė Kosovės

  lexo mė shumė

 • E Mėrkure, 16.12.2015

  Fjalim i kryetarit tė Kuvendit, Kadri Veseli, nė Konferencėn e Parė Vjetore pėr Partneritet

  lexo mė shumė

 • E Enjte, 29.10.2015

  Fjalim i kryetarit Kadri Veseli, nė mbledhjen e veēantė tė Kuvendit, mbajtur pėr nder tė presidentit tė Austrisė, Heinz Fischer

  lexo mė shumė

 • E Premte, 25.09.2015

  Fjalimi i Kryetarit tė Kuvendit, Kadri Veseli, nė takimin e Kėshillit Kombėtar Kundėr Korrupsionit

  lexo mė shumė

 • E Shtune, 05.09.2015

  Fjalim i mbajtur mė 5 Shtator 2015, me rastin e koncertit solemn pėr nder tė humanistes Nėna Terezė

  lexo mė shumė

 • E Premte, 04.09.2015

  Fjalė rasti nė manifestimin kushtuar Nėnė Terezės, tė mbajtur nė Kaēanik, mė 4 Shtator 2015

  lexo mė shumė

 • E Mėrkure, 22.07.2015

  Fjalim i Kryetarit Veseli me bashkatdhetarė, tė mbajtur nė Kuvend mė 22.7.2015

  lexo mė shumė

 • E Enjte, 02.07.2015

  Fjalim i mbajtur nė Seancėn solemne kushtuar 25 vjetorit tė shpalljes sė Deklaratės Kushtetuese, mė 2 Korrik 1990.

  lexo mė shumė

 • E Enjte, 25.06.2015

  Fjalim i mbajtur nė Konferencėn e Tretė tė Ambasadorėve tė Republikės sė Kosovės

  lexo mė shumė

 • E Marte, 16.06.2015

  Fjalim i mbajtur nė Konferencėn gjithėpėrfshirėse mbi rrolin e Kuvendit nė procesin e Integrimit evropian

  lexo mė shumė

 • E Hėnė, 15.06.2015

  Fjalim i mbajtur nė Samitin e Kosovės kushtuar tė Drejtės ndėrkombėtare dhe tė Drejtat e njeriut 2015

  lexo mė shumė

 • E Premte, 22.05.2015

  Intervistė e kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli me Ilva Taren, nė Oranews- Tiranė

  lexo mė shumė

 • E Mėrkure, 20.05.2015

  Fjalim i Kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli nė Tryezėn e organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovės tė organizuar me komunitetin e biznesit

  lexo mė shumė

 • E Enjte, 14.05.2015

  Fjala e Kryetarit tė Kuvendit, Kadri Veseli, e mbajtur mė 14 maj 2015

  Fjalė rasti e Kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli, e mbajtur nė ceremoninė e organizuar mė 14 maj 2015, nė institucionin e arsimit universitar AAB nė Prishtinė, me rastin e 9 vjetorit tė shtetėsisė sė Malit tė Zi lexo mė shumė

 • E Premte, 20.03.2015

  Intervistė e Kryetarit tė Kuvendit, Kadri Veseli, dhėnė Agjencisė sė lajmeve “Kosovapress”

  Veseli: Diplomacia parlamentare, shteg i ri lobues pėr Kosovėn lexo mė shumė

 • E Premte, 06.03.2015

  Fjalimi i kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, z. Kadri Veseli, nė Akademinė pėrkujtimore kushtuar Komandantit Legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe tė gjithė dėshmorėve dhe t&e

  lexo mė shumė

 • E Mėrkure, 25.02.2015

  Fjalim i Kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli, mbajtur nė Tryezėn e organizuar nga NDI, me temėn: Inkurajimi i pjesėmarrjes qytetare pėrmes transparencės parlamentare

  lexo mė shumė

 • E Marte, 17.02.2015

  Fjalimi i Kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli, tė mbajtur nė seancėn solemne tė Kuvendit, me rastin e 7 vjetorit tė shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės

  lexo mė shumė

 • E Enjte, 15.01.2015

  Fjalim i Kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli, tė mbajtur nė Akademinė pėrkujtimore kushtuar Masakrės sė Reēakut

  lexo mė shumė

 • E Hėnė, 08.12.2014

  Fjala e Kryetarit tė zgjedhur tė Kuvendit, z. Kadri Veseli

  lexo mė shumė

 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com