Lista e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės

Periudha e katërt Legjislative (12.12.2010 - 07.05.2014)

Lumnije Morina

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės

  Partia

  Tė dhėna personale

  • E lindur mė 09.11.1963 nė Ferizaj
  • E martuar

  Arsimimi

  • Shkolla e lartė teknike, drejtimi i makinerisė
  • Titulli profesional - inxhiniere e makinerisė

  Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

  • Ish e burgosur politike (16.11.1981-16.12.1982) Punëtore e arsimit Në tri palë zgjedhje lokale (2002, 2007 dhe 2009), anëtare e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, nga radhët e PDK-së Kryetare e Gruas Demokratike të Kosoves, dega në Ferizaj Kryesuese e Grupit Joformal të Grave të Komunës së Ferizajt Anëtare e Kryesisë së Shoqatës së të Burgosurve Politikë të Kosovës (SHBPK) Kryetare në dy mandate e SHBPK-ës, dega në Ferizaj

  Adresa

  • Ferizaj

  Telefoni

  • 044 198 739
   

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com