Lista e deputetëve të Kuvendit të Kosovës

Periudha e katërt Legjislative (12.12.2010 - 07.05.2014)

Lumnije Morina

Funksionet në Kuvendin e Kosovës

    Partia

    Të dhëna personale

    • E lindur më 09.11.1963 në Ferizaj
    • E martuar

    Arsimimi

    • Shkolla e lartë teknike, drejtimi i makinerisë
    • Titulli profesional - inxhiniere e makinerisë

    Aktivitete dhe funksione, të tanishme apo paraprake

    • Ish e burgosur politike (16.11.1981-16.12.1982) Punëtore e arsimit Në tri palë zgjedhje lokale (2002, 2007 dhe 2009), anëtare e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, nga radhët e PDK-së Kryetare e Gruas Demokratike të Kosoves, dega në Ferizaj Kryesuese e Grupit Joformal të Grave të Komunës së Ferizajt Anëtare e Kryesisë së Shoqatës së të Burgosurve Politikë të Kosovës (SHBPK) Kryetare në dy mandate e SHBPK-ës, dega në Ferizaj

    Adresa

    • Ferizaj

    Telefoni

    • 044 198 739