Mirė se vini nė Qendrėn pėr Vizitorė

Kuvendi i Republikės sė Kosovės ėshtė i hapur pėr tė gjithė qytetarėt e vendit e tė huaj.

Vizitat e qytetarėve nė ndėrtesėn e Kuvendit, ndjekja e mbledhjeve plenare, njohja me organizimin, punėn dhe funksionimin e Kuvendit, paraqesin njė aktivitet tė dendur nė punėn e tij.

Planifikoni vizitėn tuaj mė herėt, nė mėnyrė qė tė takoni pėrfaqėsuesit tuaj tė zgjedhur, tė bėni njė shėtitje nėpėr ndėrtesė, tė shihni nga afėr sallat ku mbahen mbledhjet plenare, mbledhjet e komisioneve etj.

Mėsoni pėr pėrbėrjen e Kuvendit dhe funksionet e tij,

Pėr komisionet dhe grupet parlamentare,

Pėr mėnyrėn e miratimit tė ligjeve dhe mbikėqyrjen e zbatimit tė tyre.

 

PROCEDURAT PĖR PARAQITJEN E KĖRKESĖS PĖR VIZITĖ

1. Shkarkoni dhe plotėsoni formularin (kėrkesėn) pėr vizitė nė Kuvendin e Kosovės;

2. Formularin e plotėsuar, dėrgojeni nė adresėn: musli.krasniqi@assembly-kosova.org;

3. Kėrkesa duhet tė dėrgohet 5 ditė para datės pėr vizitė nė Kuvend;

4. Ju do tė njoftoheni nga zyrtari pėrgjegjės i Kuvendit lidhur me kėrkesėn tuaj.

 

KOPJET ELEKTRONIKE TE FORMULARĖVE

Formulari pėr vizitė nė Kuvendin e Kosovės (shkarko)

Formulari pėr ndjekje tė mbledhjes plenare (shkarko)

 

INFORMATA RRETH HYRJES DHE QĖNDRIMIT NĖ KUVEND

Nėse kėrkesa juaj pėr vizitė ėshtė miratuar, ju lutem mbėrrini nė Kuvend se paku 10 minuta para kohės sė caktuar.

Me rastin e paraqitjes nė Kuvend, duhet tė identifikoheni nėpėrmjet dokumentit personal (qytetarėt e huaj duhet tė kenė me vete pasaportėn).

Duhet tė kaloni nėpėr kontrollin e sigurisė dhe tė silleni nė pėrputhje me rregullat e rendit nė ndėrtesėn e Kuvendit.

Gjatė ndjekjes sė mbledhjes plenare, ėshtė i ndaluar ēdo veprim qė e pengon punėn e mbledhjes, si: folja me zė tė lartė, pėrdorimi i telefonave, fotografimi, bartja e transparenteve tė tjera, qė nė ēfarėdo mėnyrė bien ndesh me rendin nė mbledhje plenare ose e pengojnė apo e vėshtirėsojnė punėn e saj.

Nėse keni paraqitur kėrkesė pėr tė ndjekur punimet e mbledhjes plenare, pėr shkak tė numrit tė kufizuar tė ulėseve dhe agjendės sė Kuvendit, miratimi i kėrkesės mund tė marrė kohė mė shumė se njė javė.

 

PERSONI KONTAKTUES:

Musli Krasniqi, zyrtar i lartė pėr marrėdhėnie me publikun

E-mail: musli.krasniqi@assembly-kosova.org

Numri i telefonit: +381(0)38 211 236

 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com